Dupont işbirliği, Türk firmasını milyar dolarlık pazarlara taşıyor. 2009 yılında Dupont ile beraber yürütülen inovasyon çalışması, PMS’yi 2013 yılında milyar dolarlık küresel pazarda güçlü bir oyuncu haline getirdi.

Steril bariyer sistemlerinde, Avrupa’nın ilk beş firmasından biri olan PMS, Dupont ile yaptığı inovasyon işbirliği sonucu Tyvek için özel geliştirdiği polietilen film ile milyar dolarlık yeni bir küresel pazarın en rekabetçi oyuncusu oluyor.

 

1997 de kurulan ve bugün, Türkiye, Almanya ve Hindistan da toplam 4 üretim tesisi ve 1 araştırma merkezi bulunan PMS; hastaneler ve tıbbi cihaz üreticileri için steril bariyer, sterilizasyon kontrol ürünleri ve medikal paketleme sistemleri üretmektedir.

Güçlü altyapısı ve geniş ürün yelpazesi ile kullanıcı ve üretici ihtiyaçlarına daha verimli, daha güvenilir ve daha esnek çözümler üreten PMS, 5 kıta da 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Hem küresel pazar liderine hem de en yakın takipçisine OEM hizmeti verdiği gibi Avrupa’daki üretici rakiplerine de hammadde sağlıyor.

 

Sürdürülebilir başarı için bilim ve inovasyon

PMS, Dupont ile birlikte, ülkemizde Ar-Ge ve inovasyon adına başarılı ve örnek bir çalışma modeline imza atmıştır.  PMS Genel Müdürü Özgür Güler: “Dayanıklı ve güvenilir bir sterilizasyon için vazgeçilmez bir ürün olan Tyvek’e ihtiyaç, plazma sterilizasyon metodunun yaygınlaşmaya başlaması ile beraber artmıştı. Çünkü bu sağlığa zararsız ve çevre dostu metoda uyumlu tek ürün Tyvek’tir. Ancak Tyvek’in sıcaklık toleransı için bir çözüm bulunması gerekiyordu. 2009 yılında Dupont ile birlikte yakın işbirliği içinde çalışarak, yine Dupont’un plastik hammaddeleri biriminden gerek en etkin formülün birlikte geliştirilmesi, gerekse ürünün devreye sokulması konusunda büyük destek aldık. Yeni ürettiğimiz polietilen filmde çok geniş bir sıcaklık aralığı ve çok etkin bir yapışkanlık sağladık. Dupont’la yaptığımız işbirliği ile bünyemizde geliştirdiğimiz bu özel polietilen film, kullanıcılarımıza yüksek kaliteli ve eşsiz kullanım kolaylığına sahip yeni ve ekonomik sterilizasyon ambalajları kazandırdı. Bununla birlikte, plazma sterilizasyonu dünyasında önemli bir oyuncu haline geldik.” dedi.

 

 

Yeni cihaz ile milyar dolarlık pazarlara

Bu yeni sterilizasyon metodunda kullanılan en rekabetçi ve en kaliteli sarf malzemesinin üreticisi olarak, ölçek patlaması yaşayan sektörde, sterilizasyon cihazları da üreterek daha etkin rol almak istediklerini belirten Özgür Güler; “2013 küresel pazar büyüklüğü 1 Milyar dolar ve 2018 de 3 Milyar dolar olması beklenen bu pazarda, yüksek teknolojili cihaz üreticisi olmaya karar verdik. Ar-Ge faaliyetlerini başlatmak üzere Almanya’da “Neuster Medizintechnik GmbH” firmasını kurduk. Bugün itibariyle “Neuster STD” ve “Neuster MINI” plazma sterilizatörlerin Ar-Ge ve üretim çalışmaları tamamlanmış, validasyon ve sertifikasyon sürecine geçilmiştir.” dedi.

 

2013 yılın ikinci yarısında hem plazma sterilizasyon cihazını hem de sarf malzemelerini üretebilen, dünyada tek ve en rekabetçi oyuncu olarak pazarda yerini almayı hedefliyor.

2009 yılında günlük sayılabilecek bir sorun için Dupont ile beraber yürütülen bir inovasyon çalışması, PMS’yi 2013 yılında milyar dolarlık küresel pazarda güçlü bir oyuncu haline getirdi.Bize Ulaşın

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400