Güler Group bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Yapı Market, yapı kimyasallarında bir dünya markası olan Sika’nın Mersin Bölge Bayiliğini aldı.

MERSİN YAPI SEKTÖRÜNDE DEV İŞBİRLİĞİ

BİLGİ YAPI MARKET, SİKA YAPI KİMYASALLARI MERSİN BAYİSİ OLDU

Güler Group bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Yapı Market, yapı kimyasallarında bir dünya markası olan Sika’nın Mersin Bölge Bayiliğini aldı.

Yapı malzemeleri sektöründe Mersin’in en güçlü firmalarından birisi olan Bilgi Yapı Market, yapı kimyasalları alanında dünya lideri olan Sika’nın bölge bayiliğini alarak gücüne güç kattı. Bilgi Yapı Market ve Sika bu dev işbirliğini, inşaat sektörü temsilcileri ve belediye temsilcilerine Divan Otel’de verdikleri yemekli resepsiyon ile duyurdu.

Resepsiyona; Güler Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güler ve Sika Bayi Dağıtım Kanalı Müdürü Renan Çarıkçı’nın yanı sıra Güler Group Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güler, Sika Yöneticileri Nazlı Çulhaoğlu, Necat Balpınar ve Fazlı Bulut, GYM Yapı Genel Müdürü Utku Ünlü ile çok sayıda inşaat sektörü temsilcisi katıldı.

 

BU İŞBİRLİĞİ GURUR VERİCİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Güler Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güler, Bilgi Yapı Market ve Sika işbirliğinin Mersin inşaat sektörüne çok büyük katkıları olacağına inandığını vurguladı. Güler “ Bugün bizi burada bir araya getiren ortak amaç; Sika ile Bilgi Yapı Market’in işbirliğidir. Sika, İsviçre orjinli uluslararası bir dünya markasıdır. 84 ülkede 16 binin üzerinde çalışanı bulunan, 5 milyar İsviçre Frangı cirosu olan inşaat kimyasalları alanında dünyanın en büyük firmalarından birisi ile işbirliği yapmak tabii ki karşılıklı olarak gurur verici bir olaydır” dedi.

YAPI KİMYASALLARI İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNÜNÜ AÇTI

Konuşmasında yapı kimyasalları teknolojisinin inşaat sektörüne girmesiyle birlikte kalıplarının tek tek yıkıldığının altını çizen Güler, “Plastik betonun tercih özelikleri gereği standart kalıp çerçeve denilen, belli formal içerikte üretilen, imalatta çok fazla esneklik tanımayan bir özellik taşıyordu. Bu teknolojinin mukavemet gibi başlıca sorunları hepimizi yıllarca standart inşaat üretmeye zorladı. Ne zaman ki yapı kimyasalları teknolojisi geldi, ondan sonra plastik beton teknolojisinin bizi sınırlandıran ne kadar sınırlayıcılar varsa bunların hepsini yıktı, geçti, önümüzü açtı. Gerçekten bu kimyasallarla özellikle uluslararası böylesine dev bir firmanın; ürün çeşitliliği çok fazla olan, standartları ve kalitesi yüksek ürünlerinin Güler Group olarak inşaatlarımızda hem kullanıcısı hem de Bilgi Yapı Market olarak siz dostlarımıza erişiminde arabulucu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Mustafa Güler’in konuşmasının ardından Sika Pazarlama Müdürü Nazlı Çulhaoğlu, yapı kimyasalları alanında 84 ülkede iştirakleri olan Sika’yı tanıttı. Çulhaoğlu konuşmasında, İsviçre Baar merkezli Sika’nın global alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Çulhaoğlu’nun konuşmasının ardından Sika Ürün Mühendisi Fazlı Bulut, sektör temsilcilerine Sika ürünlerinin faaliyet alanlarına ilişkin sektörel bilgilerden, AR-GE çalışmalarından ve yeni teknolojilerden oluşan bir sunum gerçekleştirdi.Bize Ulaşın

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400