GÜLER GRUP ÇOCUK İNŞAAT ATÖLYESİ

GÜLER GRUP ÇOCUK İNŞAAT ATÖLYESİ

Güler Grup, çocukları,  sağlıklı ve güvenli yapılar konusunda ilk ipuçlarını almaları için ‘Çocuk İnşaat Atölyesi’ne davet ediyor

 SAĞLIKLI VE GÜVENLİ YAPILAR İÇİN ÖNCE ÇOCUKLAR

Güler Grup,  çocuklarda, sağlıklı, çevreye uyumlu, güvenli yapı ve konut bilincinin oluşması için yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.  Çocuk İnşaat Atölyesi projesinde çocuklar hem oyunlar oynayarak bir konut inşaatının aşamalarını öğrenecek hem de mimarlıktan mühendisliğe inşaat sürecine dahil olan meslekleri  tanıyacak. Yapı sektörünün tecrübeli ve güvenli markası  Güler Grup, sağlıklı ve çocuk dostu yapı projeleri için ilhamını çocukların hayal gücünden alacak.

İnşaat, yapılaşma, kentleşme, konut, site, yaşam alanı… Bu kavramların yorumlanmasının hepimizin, özellikle çocukların hayatına önemli etkileri oluyor. Konutların tasarımı, peyzajı, sosyal alan ve oyun alanları düzenlemeleri hatta yapılarda kullanılan malzemeler, renkler çocukların ruhsal gelişimine etki ediyor. Peki çocuklar nasıl bir evde yaşamak istiyor? Nasıl bir bahçe, nasıl bir oyun alanı hayal ediyor?

Güler Grup bu sorulardan hareketle odağında yetişkinlerin değil, geleceğimiz olan çocukların yer aldığı bir sosyal sorumluluk projesi hazırladı.

Çocuk İnşaat Atölyesi projesinde çocuklar hem oyun oynayacaklar, hem de bir konutun tasarlanması, inşa edilmesi aşamalarını deneyerek, gerçek malzemelere dokunup onları tanıyarak öğrenecekler. Harç yapımından tuğla dizmeye, duvar boyamadan peyzaj ve oyun alanları oluşturmaya kadar bütün aşamaları kendi hayal güçlerini ve beklentilerini yansıtarak öğrenecekler. İnşaat mühendisliği, mimarlık, peyzaj mimarlığı, bir inşaat sürecine katılan tüm bileşenleri en iyi şekilde organize edebilen müteahhitlik gibi meslekleri tanıyacaklar.

Proje ile sağlıklı, güvenli, çevreye uyumlu konutlar ve yaşanılabilir bir şehir bilincine erişmeleri hedeflenen çocuklar,  hayal güçleri ile Güler Grup’un sağlıklı, güvenli, çocuk dostu projelerine de gelecek için ilham verecekler.

Hem oyna hem öğren

Çocuk İnşaat Atölyesi projesi,  6 yaş ve üstü çocukların güvenli,  eğitici, eğlenceli bir ortamda vakit geçirmesi için profesyonel ekiplerce tasarlandı ve projede çocukların güvenliğinden hijyenik ortama kadar her ayrıntı düşünüldü.

Forum Mersin’de kurulacak atölye alanına velileriyle birlikte gelen çocuklar Peyzaj ve Yeşil Alan Tasarımı, Yapı ve İnşaat Alanı, Maket İş Makineleri Alanı ve Maket Ev Boyama alanında gönüllerince vakit geçirecek. Alana girişlerinde iş güvenliği için baret takıp yelek giyecek olan  çocuklar, iş güvenliği konusunda bilgilendirilecek. Çocuklar daha sonra çocuk sağlığına uygun gerçek malzemeler ya da gerçeğe yakın minyatür malzeme ve araçlarla duvar örüp, bahçe düzenleyip, boyama yapacaklar.  Kepçe, greyder, kamyon gibi iş araçlarıyla kum taşıyacaklar.

Projeye katılan çocuklar hem sağlıklı, güvenli bir konutun nasıl olması gerektiği konusunda ilk ipuçlarına alacak hem de yetenek eğilimlerini deneyerek öğrenme, keşfetme fırsatı yakalayacak. Çocuklar, konutta kullanılan malzemeler, hangi malzemenin neden kullanıldığı, inşaat sürecinde hangi meslek gruplarının rol aldığı, inşaatın aşamaları hakkında temel bilgiler edinmiş olarak evlerine dönecekler.

Cumartesi Pazar günleri Forum Mersin’de

Çocuk İnşaat Atölyesi projesi cumartesi ve Pazar günlerine denk gelen 7-8 Mayıs, 14-15 Mayıs, 4-5 Haziran ve 11-12 Haziran tarihlerinde Forum Mersin Sanatçılar Meydanı’nda yapılacak. Projeye katılmak isteyen çocukların, proje alanındaki stantta kayıt olması yeterli olacak. Projeye katılan çocuklara temsili bir sertifika verilecek ve proje alanında hatıra fotoğrafı çekilecek.

 

 Bize Ulaşın

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400