Güler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güler, DuPont firmasının yerel markaların inovasyon sürecine destek olmak amacıyla düzenlediği, “Yerel Değerden Küresel İnovasyona - DuPont Anadolu Buluşmaları 2014” adlı seminere konuşmacı olarak katıldı.

Küresel pazara yenilikçi ürünler, malzemeler ve hizmetler sunan bilim şirketi DuPont, yerel markaların inovasyon sürecine destek olmak amacıyla, bu yıl ilk kez düzenlenen “Yerel Değerden Küresel İnovasyona - DuPont Anadolu Buluşmaları 2014” Gaziantep Sanayi Odası işbirliğiyle Dedeman Gaziantep Hotel & Convention Center’da yapıldı. Etkinliğe DuPont Türkiye Genel Müdürü Halide Aydınlık ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi’nin yanı sıra Gaziantep’in önde gelen şirketlerinin yetkilileri de katıldı. 
Ayşenur Yazıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde ise DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi Lideri Mehmet Demiray, Güler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güler ve Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli “İnovasyon Nasıl Yapılır?” ve “İnovasyonu Nasıl Ticarileştirebiliriz?” konuları hakkında görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Panelde ayrıca gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir dünya yaratmak için inovasyonun önemi üzerine de sohbet gerçekleştirildi. 
 
Mersinli PMS, 5 yıl steril kalan medikal ambalaj geliştirdi
 
Güler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güler, Dupont’la işbirliği yaparak geliştirdikleri yeni ürün hakkında şu bilgileri verdi: “Cerrahi operasyonda kaybetmediğimiz hastayı sonrasında enfeksiyon nedeni ile kaybedebiliyoruz. Bu da ya hastanın yattığı yerden veya alet edevattan kaynaklıyor. Kullanılan malzemenin streril olması gerekiyor. Aletler steril ediliyor ama steril kalmıyor. Çünkü hava ile temas ediyor. Biz burada devreye girerek kapalı ve 5 yıl steril kalmasını sağlayan ambalaj üretiyoruz. Daha önceki yöntemde steril hale getirilirken etilen oksit gibi kimyasallar kullanılması gerekiyordu. Bunlar bir tarafı düzeltirken diğer tarafı bozuyor. Bunun için yeni nesil sterilizasyon yöntemlerinde doğa ile barışık insan sağlığını tehdit etmeyen ürünler geliştirildi. Eski usul ambalaj kağıtlarda kağıt çabuk bozuluyordu. Dupont’a başvurarak yeni nesil bir film geliştirdik.” Ancak pazara girdiklerinde sterilizatör firmalarının, kendi sarf malzemelerini kullanmayan hastanelere makineler için garanti vermediğini gördüklerini, bu nedenle de kendilerinin de bir cihaz geliştirdiğini anlatan Güler, “Bunun üzerine Dupont gibi partnerlik yaptığımız bir firmayla geliştirdiğimiz ürün ile Amerika Chicago’ya davet edildik. Ürün geliştirmeden önce 7000 lira civarında satışımız vardı. Sterilizatörü geliştirdikten sonra 5 yıl içerisinde 2 buçuk milyon euroluk satış yaptık” dedi.
 

 Bize Ulaşın

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400