PMS, Amerika’dan davetiye aldı

Sterilizasyon sistemlerinde Avrupa’nın ilk 5 firması arasında yer alan PMS üretim için Amerika’dan davetiye aldı. ABD başkanı Obama’nın başlattığı “Üretim Rönesansı” programına öncelikli şirket olarak davet edilen PMS’ye, büyük bir teşvik paketi kapsamında, medikal sektörün silikon vadisi olarak adlandırılan Chicago’daki Medical District’te 2 bin 700 metrekarelik bir üretim alanı tahsis edildi.  Amerikan Pazarında daha etkin rol almak istediklerini belirten PMS Genel Müdürü Özgür Güler, “2013’te küresel pazar büyüklüğü 1 milyar dolarken 2018’de 3 milyar dolar olması beklenen sterilizasyon sektöründe, hem cihazların hem de sarf malzemelerinin tek üreticisi olarak pazar liderliğine adayız” dedi.

Mersin Serbest Bölgede faaliyete 1997’de başladıklarını anlatan Özgür Güler, hastanelere ve tıbbi malzeme üreticilerine geniş ürün portföyleri ile verimli, güvenilir ve esnek çözümler sunduklarını anlattı. Çalışmalarını 52bin metrekare alanda 300 personel ile sürdürdüklerini kaydeden Güler, 10 ürün ağacında 450 çeşit ürüne sahip olduklarını bildirdi. Yurtdışına ilk olarak 1998 yılında Sudi Arabistan ülkesi ile açıldıklarını ifade eden Güler, bugün Türkiye, Almanya ve Hindistan’da toplam 4 üretim tesisi ve 2 araştırma merkezine sahip olduklarını açıkladı. Üretimlerinin yüzde 90’lık bölümünü PMSSteripack markasıyla 5 kıtada 70 ülkeye ihraç ettiklerine dikkat çeken Güler, çeşitli uluslardan oluşan ekiplerini Amerika yatırımıyla daha da büyütmeye hazırlandıklarını anlattı.

“Dünyadaki 3 firmadan biriyiz”

Sektörde kuruldukları günden bu yana önemli başarılara imza attıklarını kaydeden Özgür Güler, bilimi her zaman işlerinin odağında tuttuklarına işaret etti. “PMS’nin ar-ge birimi her dönem buluşlara ve inovasyonlara imza atmaktadır” diyen Güler, sterilizasyon uyumlu filmlerin dünyadaki 3 üreticisinden biri olduklarına değindi. Steril paketleme verimliliğini %70 arttıran Pouchmate cihazının patent sahibi olduklarını da açıklayan Güler, “Firmamız, sağlığa zararsız ve çevre dostu yeni nesil plazma sterilizasyon cihazının Avrupa’da ki 3 üreticisinden biri, haline gelmiştir” ifadelerini kullandı. ISO 11607 standartlarına uygun üretim yapan dünyadaki nadir firmalardan biri olduklarını dile getiren Güler, ürünlerinin mikrobiyel bariyer özelliğini 5 yıl koruduğunun akredite laboratuarlarca yapılan testlerle belgelendirildiğini anlattı. “Ürettiğimiz ürünlerle uluslararası standart ve kalite oluşmasına katkı sağlıyoruz” diyen Özgür Güler, kaliteleriyle dünya pazarlarında tercih edilen bir firma olduklarını, kendi markaları yanında dünya markaları adına üretim yaptıklarını da bildirdi.

ÖZGÜR GÜLER –PMS Genel Müdürü

PMS’nin kurulduğu günden bu yana odak noktasında markalaşmak vardı. Tüm çalışmalarımızı da bu doğrultuda gerçekleştirdik. Bugün yalnızca Türkiye’de değil sektörümüzde Avrupa ve Asya’da da bilinen bir markaya dönüşmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bu sektörün kalbi Amerika’da atıyor. Bu nedenle Amerika’dan aldığımız teklif bizim için ayrı bir önem taşıyor. Amerika pazarına girmemizle birlikte dünya markası olma hedefimize ulaşmak adına çok büyük bir adım atmış olacağımıza inanıyorum. Üstelik talebin bizden değil de Amerika’dan gelmiş olmasının da ayrı bir önem taşıdığını söyleyebilirim.Bize Ulaşın

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400