PMS Medikal'e, ABD’de üretim yapmak için , Amerika-Chicago’daki Medical District’te 2 bin 700 metrekarelik bir üretim alanı tahsis edildi.

PMS Medikal,

ABD’de üretim yapmak için çalışmalara başladı.

Türkiye, Almanya ve Hindistan'da 4 üretim tesisi ve 2 araştırma merkezi bulunan, sterilizasyon sistemlerinde Avrupa'nın ilk 5 firmasından biri olan PMS Medikal, ABD'de üretim yapmak için çalışmalara başladı.

Üretiminin yüzde 90'lık bölümünü 5 kıtada 70'den fazla ülkeye ihraç eden PMS Medikal'in Genel Müdürü Özgür Güler, ABD'deki üretim tesisi için 2 bin 700 metrekarelik yer tahsisi yapıldığını belirtti.

Özgür Güler, "2013 küresel pazar büyüklüğü 1 milyar dolar ve 2018'de 3 milyar dolar olması beklenen bu branşta, hem cihazların, hem de sarf malzemelerinin tek üreticisi olarak pazar liderliğine adayız" dedi.

PMS'nin kuruluşundan bu yana odak noktasında 'markalaşma' ilkesi bulunduğunu kaydeden Güler, PMS ürünlerinin sadece Türkiye'de değil dünyada da bilinen ve itibarlı bir marka haline geldiğini, bu amaçları doğrultusunda ABD pazarının kendilerini hedeflerine daha da yaklaştıracağını söyledi.

'KALİTELİ TÜRK MALI' İMAJINI SAĞLAMLAŞTIRDIK

PMS olarak 'Kaliteli Türk Malı' imajını dünyada sağlamlaştırdıklarını, sektörde Original Equipment Manufacturer (orijinal ürün üreticisi) hizmeti vererek, Avrupa'daki üretici rakiplerine de hammadde tedarik ettikleri kaydeden Özgür Güler, şunları söyledi:

"Bilimi her zaman işinin odağında tutan PMS'nin Ar-Ge birimi her dönem buluşlara ve inovasyonlara imza atmaktan geri kalmıyor. Sterilizasyona uyumlu filmlerin dünyadaki 3 üreticisinden biri olan PMS, steril paketleme verimliliğini yüzde 70 arttıran Pouchmate cihazının da patent sahibidir.

Sağlığa zararsız ve çevre dostu yeni nesil Plazma Sterilizasyon cihazının Avrupa'daki 3 üreticisinden biri haline gelen PMS, ABD Başkanı Barack Obama'nın başlattığı 'Üretim Rönesans'ı' programına öncelikli şirket olarak davet edildi. Büyük bir teşvik paketi kapsamında, medikal sektörün 'silikon vadisi' olarak adlandırılan Chicago'daki Medical District'te 2 bin 700 metrekare alan tahsis edildi. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirip, ABD pazarında etkin rol almak istiyoruz."
 Bize Ulaşın

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400