TARİHÇE

Mustafa Güler, Ali Güler, Hüseyin Güler  ve Ali Haydar Güler,  1985 yılında Ankara’da ilk şirketlerini kurarak, kardeşliği iş ortaklığı ile birleştirmişlerdir. Dört kardeş olarak iş yaşamına başlayan grup, zamanla 2. kuşak aile bireylerinin de ortaklığa katılımı ile yoluna devam etmiştir.        
 
1985 yılında Site İnşaat ve Bilgi Yapı Market ile yola çıkan grup, sıra ile PMS Medikal Ambalaj, PMS Ticaret, Anadolu Yapı Malzemeleri, Fiberton Prekast, PMS Tıp Teknolojileri ve iştirak firması olan Nehir Beton A.Ş.yi kurarak, inşaat ve inşaat teknolojileri, inşaat malzemeleri ve medikal sektörlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.
  
İnşaat sektöründe Site İnşaat olarak 30’uncu yılını tamamlayan Güler Group,  30 yılda binlerce konut üretmiştir. 1989 yılına kadar kamuda toplu konut, asfalt, dere ıslahı, kanalizasyon gibi alt yapı alanlarında çalışırken 1989’dan sonra özel projeler yapmaya başlamıştır. Güler Group,  yaptığı projelerle Mersin’de nitelikli  bölgeler yaratarak kentin yeniden yapılaşması  ve gelişmesi  için öncü bir rol üstlenmiştir. Sürekli kendini yenileyen ve faaliyet alanını genişleten Güler Group, inşaat sektöründeki tecrübelerini  daha büyük projelere taşıyarak, İstanbul’da da bir merkez oluşturmuş, Kadıköy’de kentsel dönüşüm projeleri  yürütmeye başlamıştır.
 
Bilgi Yapı Market, Anadolu Yapı, Fiberton Prekast ve Nehir Beton firmaları ile  İnşaat malzemeleri üretimi ve ticareti yapan Güler Group, inşaat sektörünün her alanında adını duyurmuş, yenilikçi ve ilkeli iş anlayışıyla güven kazanmıştır: 
 
Bilgi yapı bugün Mersin’de kaba ve ince inşaat malzemelerinin tamamını pazarlamaktadır. Hazır kolon-kiriş demirleri, etriye-çiroz, sehpa gibi inşaat yapımında kullanılan özel ürünler ise Bilgi Yapı tesislerinde üretilmektedir.
 
Anadolu Yapı, dünya'nın en önemli markalarından olan Filli Boya’nın Mersin’de faaliyet gösteren tek ana dağıtım yetkilisidir. 
 
Fiberton Prekast, GRC üreticisidir. Türkiye’de bu alanda üretim yapan sayılı firmalardan birisi olan Fiberton, klasik ve modern mimari  tarzların tasarımcısı, planlayıcısı, üreticisi ve uygulayıcısıdır. 
Grubun İnşaat sektörü dışında faaliyet gösteren tek firması ise PMS’dir. PMS, Medikal ve Tıp Teknolojileri olmak üzere iki ayrı alanda faaliyet göstermektedir. PMS, sterilizasyon malzemeleri ve cihazları üreten uluslararası bir firmadır. 1997’den bu yana hastaneler ve tıbbi cihaz üreticileri için geniş ürün yelpazesi ile verimli, güvenilir ve esnek çözümler sağlayan PMS, beş kıtada 74’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. . 
Ankara’da doğan, Mersin’de büyüyen Güler Group,  bugün itibariyle Türkiye’nin birçok kentinde ve dünyanın birçok ülkesinde faaliyet yürütmekte, ürünlerini satmaktadır. 
 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400