Mustafa GÜLER
Yönetim Kurulu Başkanı

1944 Tunceli doğumludur. İlk, orta ve Lise eğitimini Tunceli de tamamlayan Güler, 1969 da Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nden (DTCF) Jeomorfolog olarak mezun olmuştur.

Ankara’da Maden Tetkik Araştırma Enstitüsünde çalışırken Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulu bitirip,  Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde Lisans Üstü yapmıştır. 

1981 yılında OFTAŞ İnşaat şirketinin kuruculuğu ve profesyonel yöneticiliğini yapan Güler, bir süre sonra OFTAŞ’a  ortak olur. 1984 yılında OFTAŞ ortaklığından ayrıldıktan sonra aile şirketlerini kurarak, İnşaat taahhüt ve yayın dağıtım işlerinde kendi işlerini yönetmeye başlamıştır.

1987 de Mersin e taşınarak İnşaat taahhüt işlerini Mersin’den yönetmeye başlar.

İnşaat yapım, İnşaat malzemeleri ticareti, bina dış cepheleri giydirme ve prefabrik yapım malzemeleri üretim ve uygulama, medikal üretim ve dış ticaret alanlarında faaliyet gösteren Güler Grup’un yönetim kurulu başknalığını sürdürmektedir.

Öğrencilik Yılları ve iş yaşamının tüm zamanlarında Sivil Toplum Örgütleri ile iç içe olan Güler, Kamuda iken TÜTED, TÜMDER VE TÖBDER de çalışmış, daha sonrasında 68 liler Vakfı Üyeliği, Mersin 68 liler Derneği Kurucu Üyeliği, Mersin 68 liler Ormanı ve Anıtı yapımı,

İş Dünyasına katıldıktan sonra ise MESİAD üyeliği, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanlığında 4 yıl, Y. İstişare Kurulu Başkanlığında 6 yıl, Doğu Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) kurucu Dönem Başkanlığı yapmıştır. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine devam eden Mustafa Güler, aynı zamanda;

Mersin AB Derneği Kurucu Üyeliği, Mersin Mükellef Hakları Platformu Kuruculuğu, Mersin İş geliştirme Merkezi Kurucu Müdürlüğü, Akdeniz Kent Konseyi Kurucu Genel Sekreterliği,  İçel sanat Kulübü Üyeliği, Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği Kurucu Üyeliği,  Tunceliler Kültür ve Dayanışma Vakfı Mersin Şube Başkanlığı, Dersimliler Derneği Üyeliği,  Mersin küçük Millet Meclisi Kuruculuğu gibi STK larda çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli 2 çocuk babasıdır.

 

MERSİN | İnönü Mh. 1401 Sk. Melekoğlu Apt. MERSİN
+90 324 328 5050     info@gulergrup.com
grc
İSTANBUL | Bağdat Cad.365/6 Şaşkın Bakkal Kadıköy/İstanbul
+90 216 358 1400